Питання-відповідь

Шановні відвідувачі сайту!
Ви маєте можливість поставити  питання уповноваженим з прав дітей на які вони дадуть відповідь. 


Питання залишайте у формі нижче. Якщо бажаєте анонімно поставити питання, то обирайте пункт "анонимный" з випадаючого списку.

10 комментариев:

 1. На міських змаганнях з багатоборств до мене чіплялися представники команди іншої школи. Що мені робити? Допоможіть мені будь ласка.

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Спираючись на кримінальний кодекс України, встановили, що розрізняють 3 види хуліганства:
   - Просте;
   - Злісне;
   - Особливо злісне.
   У даній ситуації ми бачимо, що це просте хуліганство. У випадку, якщо звернутися до правоохоронних органів, представники іншої школи можуть понести кримінальну відповідальність, оплатити штраф або отримати обмеження волі до 15 діб.

   Удалить
 2. З якого віку можуть працювати діти? Яку роботу не можна виконувати неповнолітньому?

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Вік, з якого допускається прийняття на роботу – 16 років. Якщо Вам 15 років – на роботу можна влаштуватися лише за згодою одного із батьків або особи, що його замінює. Робота повинна виконуватись тільки у вільний від навчання час.
   Законодавством України неповнолітнім заборонено працювати на важких роботах, роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також залучення до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.
   Розглянемо на прикладі нашого міста де може працювати підліток. Дитина віком 16 років може працювати в кафе «Марічці» офіціантом, розносити листівки, розклеювати оголошення.

   Удалить
 3. Яку відповідальність несе дитина з 14 років?

  ОтветитьУдалить
 4. До 14 років дитина не несе відповідальності за заподіяну матеріальну шкоду – її несуть батьки або інші особи, під наглядом яких знаходиться дитина. Саме вони мають відшкодувати шкоду, яку дитина завдала майну або здоров’ю іншої людини. Якщо завдали шкоди спільно з однолітком, її відшкодування покладається на обох батьків у відповідних частках.
  У 14 років настає кримінальна відповідальність за вчинення ряду злочинів: вбивство, заподіяння тілесних ушкоджень, пограбування, розбій, крадіжку, вимагання, злісне хуліганство, особливо злісне хуліганство, умисне вчинення дій, що можуть викликати аварію, умисне знищення або пошкодження майна.

  ОтветитьУдалить
 5. Якщо однин з моїх однокласників насміхається наді мною, я маю право його вдарити?

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Однозначно бити не можна. Тобі потрібно виявити причину знущання разом з психологом, поставити до відома батьків, переговорити з класним керівником. А класному керівникові провести виховну годину з теми: «Конфліктні ситуації та їх вирішення»

   Удалить
 6. За погані оцінки (двійки) тато мене б’є, ходжу з синцями. Що мені робити?

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. По-перше, потрібно покращити свій навчальний рівень за допомогою додаткових занять, консультацій, індивідуальної роботи.
   По-друге, класному керівнику співпрацювати з батьками та вчителями предметникам.

   Удалить